KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15018629
nr 1501 8629
Kurt Lindon
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Osignerad. Olja på duk, 26x53 cm, yttermått inklusive ram: 35x62 cm
Kurt Lindon, född 1910 i Stockholm, svensk målare.
måndag 7 november 2022
kl 18:12:18